15
Tem-2017

Temmuzda Kefken en kalabalık günlerini yaşıyor!

Havaların ısınması ve deniz su sıcaklığının 22-23 derecelere çıkması sahillerdeki yoğunluğu artırdı. Yoğunluk hafta sonları daha fazla olmasına rağmen hafta içi daha sakin. Deniz arasıra dalgalı olsa da Kumcağız ve Kovanağzı plajları bu dalgalardan etkilenmiyor.

Özellikle çocuklu ailelerin rahat ettikleri sığ sulara sahip Kumcağız plajı oldukça tercih sebebi. Bir başka tercih ise Miço koyu kadınlar plajı. Plaj bu yıl tam faaliyete geçti. Çevre düzenlemeleri bitti. Rahatlıkla denize girilip güzel vakit geçiriliyor. Bayanların bu yıl en çok sorduğu yer kadınlar plajı. Kumcağız sahilinden 20 dk bir yürüyüşle plaja orman patikasından ulaşılabiliyor. Plaj her türlü hava koşulunda dalgasız. Temmuzda mutlaka uğrayın.

Temmuzda balık avlamaya devam!

Pembe kayalar her yıl olduğu gibi olta balıkçılarının uğrak noktası. Temmuzda dahi  istavrit avlanmaya devam ediliyor. Derin sularda yüzmek ve güneşlenmek isteyenler burayı tercih ediyor. Pembe Kayaların en olumsuz tarafı ise tesis olmayışı. Tesisleşme olmayınca çevre kirliliği de birlikte geliyor. Bu tarihi doğal alan daha bakımlı zamanlarını ise iple çekiyor.

Piknik için hala 1 numaralı tercih Pembe Kayalara yakın Yeşil Koy. Lakin o kadar hor kullanılıyor ki temiz bulmak adeta zor. Temiz olduğunda cennetten bir parça bu nokta. Lütfen çevremizi bu konuda uyaralım. Balık tutmak ve denize girmek burada çok hoş. Günbatımı ise dillere destan. Tertemiz sakin bir koy. Batı rüzgarı ki çok nadir eser neredeyse tüm yaz sıfır dalgalı bir nokta.kefken adasi

Temmuzda KefkenKefken Adası Turizme açılmayı bekliyor!

Kefken Adası hala keşfedilmeyi bekliyor. Yetkililer adayı turizme kazandırmak için henüz bir giriş başatmadılar.

Kovanağzı plajı ise oldukça küçük bir yeri halka açık. Plajın çoğu Kefken Askeri Kampına ait. Kovanağzı kafe ve restoranları ise tüm yaz sahile gelenlere hizmet vermeye devam ediyor. Yıldız yönlü rüzgar esmediği sürece sıfır dalga ve oldukça temiz bir suya sahip. Hafta sonları oldukça yoğun.

Cebeci plajı mavi bayrak aldıktan sonra oldukça ilgi görmekte. Plaj her yıl sıfırdan yaza hazırlanıyor. Oldukça büyük bir sahil olan Cebeci plajında Poyraz yönlü rüzgarlar olduğunda hava çok sakin. Cebeci otel ve pansiyonlarına yoğun ilgi devam ediyor. Gece kordon yürüyüşü nerdeyse klasik bir etkinlik haline geldi.

Kefken merkezde Kapri ve Midye koyu bu yılda ( 2017 ) deniz için iyi bir tercih sebebi. Ayağım toprağa bassın diyenler buralara kaçıyor. Kefken limanı kumsalında asla denize girmeyin. Liman denize girmek için uygun değil.

İyi tatiller.

İsmail ATALAR
Fotoğrafçı ve İçerik yazarı

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec