27
Nis-2016

Tarihi Miço Koyu’na Bayanlar plajı yapılıyor.

Kefken ve Kerpe arasında yer alan tarihi Miço Koyu’na sadece bayanların kullanacağı plaj yapımına başlandı. Uzun yıllar kendi doğal hali ile keşfedenlerini karşılayan koy artık halka açık hale getiriliyor. Yarım asır öncesinde kimseciklerin uğramayı düşünmediği bu tarihi doğal liman artık gözler önünde olacak. Kerpe altyapısı çalışmalarının bitmesi ile daha önce kirli sulara maruz kalan koy iyi bir nefes almıştı. Bayanlara özel yapılan düzenlemeler ile bu tarihi kumsalda denize girilebilecek ve tesislerden faydalanılabilecek. Güvenlik tedbirleri de düşünülen plaja erkekler giremeyecek. Yapımı devam eden ve 2016 yazına yetiştirmesi planlalan bu özel tesis hakkında yapılan açıklama;miço

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinde yapılan açıklama şöyle;

Kerpe Miço koyu da kadınların kullanımına açılacak. Yeni bir yaşam alanı olacak proje için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kerpe Miço koyu Kandıra’nın Karadeniz sahillerindeki en güzel koylarından birisidir. Doğal güzellikleri dikkat çeken koyu bu yaz dönemine yetiştirilmek üzere kadın plajı olarak planlıyoruz. Kadınlarımıza özel olacak ve rahat bir şekilde kullanılacakları bu plaj, kentimizde ki önemli bir talebi de karşılamış olacak” dedi.

BÜTÜN SOSYAL DONATILAR DÜŞÜNÜLDÜ

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Özder ve Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan, Kerpe Miço koyunda Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte inceleme gerçekleştirdi. Teknik ekiple tüm detaylar bir kez daha gözden geçilirken, 81 dönümlük Miço koyu etap etap kadınların özel bir yaşam alanı olarak yapılacak. Etrafı çevrilerek otopark, soyunma kabinleri, tuvalet, yürüyüş parkurları, spor alanları, sosyal donatılar ve geleceğe dönük birçok yenilik Miço koyunda kadınların kullanımına açılacak.bayanlarplajı

KADINLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu yeni yaşam alanları ve kadınlara dönük özel projeler vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, bu tür hizmetlere her gün bir yenisinin eklenmesi de memnuniyetle karşılanıyor. Mutlu ve kendilerini özel hissettirecek merkezlerle kadınlarımızın toplumdaki konumlarının da güçleneceğini sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz ve bu artarak devam edecek. Hayatın stresini ve yoğunluğu yaptığımız bu tesislerde geride bırakacak kadınlarımız, huzurlu bir şekilde dinlendikten sonra tekrar yaşamlarına kaldığı yerden devam edecekler” açıklamasını yaptı.

Proje ile bölgede ilk özel plaj açılmış olacak. Turizm konusunda özel plajlara da ihtiyaç olduğu düşünüldüğünde işletmeciliği iyi yapıldığı takdirde Kefken ve civarı için yeni bir değer daha turizme kazandırılmış olacak.

 

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec