13
Haz-2018

Şeker tadında Ramazan Bayramı için Kefken’e…

Şeker tadında Ramazan Bayramı için Kefken’e bekliyoruz!

Yıllardır özlemle beklenen deniz sezonu açılışlı Ramazan Bayramı artık bizlerle. Bayram ve yaz tatilini bir araya getiren sezonda sizi Kefken’e bekliyoruz.

Kumcağız Sahili

Bayramda Denize Giriyoruz!

2018 yaz tatili bayramla başlıyor. Bayram ise deniz ile. Karne heyacanın üstüne bir de Ramazan Bayramı çocuklara tatili bir adım daha yaklaştırdı. Bayramda denizin keyfini en çok çocuklar çıkaracak.

Kumsal Temizlik ve Bakımları Yapıldı

Her yıl sezon öncesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kumsal bakımları yapılıyor. Kum eleme araçları ile kum temizleniyor. Kıştan kalan ağaç ve yosun artıkları sahilden toplanıyor.

Cankurtaran Ekipleri Devrede

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Koskem bünyesinde görev yapan cankurtaran ekipleri her yıl olduğu gibi sahillerde göreve başlıyor. Cankurtaran işretçileri, kuleleri ve ekipmanları yenileniyor. Can güvenliği için işretçi ve tabelalar ise kumsallara dikiliyor.

Kefken Otel ve Kefken Pansiyonlarına Talep Artıyor

Erken gelen seçim iç turizmde büyükşehirlere yakın sahil kıyılarına ilgiyi artırdı. İstanbul, Sakarya ve Bursa gibi şehirlere yakın olan Kefken sahilleri de bu yıl geçen yıllara göre daha fazla tercih sebebi olacak. Kısa olan tatil ve yakın tarihteki Cumhurbaşkanlığı seçimi Kefken Otel ve Pansiyonlarında erken rezervasyon etkisi yaptı.

RAMAZAN ( ŞEKER ) BAYRAMI KEFKEN’DE GÜZEL

Ramazan bayramı Kefken’de geleneklerin yaşandığı Anadolu köyleri gibidir. Büyükşehirlerde pek hissedilmeyen bayram güzel kasabamızda özellikle iç mahallelerde eski tadında geçer. Giderek artan emekli nüfusu ile Kefken baba ve annesini ziyarete gelen bayram ziyaretçileri dolu diyebiliriz.

GELELİM EN ÖNEMLİ KONU; DENİZE

Kış boyu dinlenen denizimiz  20 derece civarında yeni yeni ısınıyor. Hava sıcaklığı 28-32 derece güneşlenmek için çok ideal. Akdeniz ve Ege gibi direk güneşte kalmak çok sorun olmuyor. Sahil temizliği görevliler tarafından yapılıyor. Su kalitemiz Mavi Bayrak kriterleri fazlası ile karşılıyor. Deniz için tüm coğrafya tüm hazırlıkları ile sizi bekliyor.

NOT: Sahillerimiz ve arka plandaki yeşil alanlarımız için en önemli konu çevre temizlidir. Lütfen bu konuda duyarlı olunuz. İlgili uyarıları yapınız, uyarılara kulak asmayanları Jandarmaya lütfen şikayet ediniz.

Şeker tadında bir Ramazan Bayramı dileriz!

İsmail Atalar 

İçerik Yazarı ve Profesyonel Fotoğrafçı 

 

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec