Kuzey Marmara Otoyolu Kefken’i rahatlatacak!

kuzey maramara otoyol projesi güzergahı

Kuzey Maramara Otoyol ihalesinin yapılması ile Kefken-İstanbul arası oldukça konforlu bir trafiğe kavuşacak. Yazları yaşanan hafta sonu trafiği İstanbul 3ncü Boğaz Köprüsünden başlayıp Sakarya’nın Akyazı ilçesinden geçen yol İzmit-Kandıra yolunda Çayırköy’de kesişmiş olacak. Yaz ve kış daima yoğun olan Anadolu otoyolunun büyük yükünü alacak olan yeni yol Kefken emlak piyasasını da oldukça hareketlendirecek. Kefken ulaşım yönünden rahatlayınca Kefken turizmi ciddi bir atak daha yapacak. Kuzey Marmara Otoyolu’na ek olarak İzmit-Kandıra duble yol projesi bittiğinde Kefken ve civarına ulaşım oldukça kolay hale gelecek.

Turizm ve bölge ekonomisi için oldukça önemli olan Kuzey Marmara Otoyolu 2019 yılında bitecek. İstanbulda yaşayanlar tarafından son yılllara oldukça fazla ziyaret edilen Kefken, Kerpe, Cebeci sahilleri ziyaretçilerine ziyaretçi katacak. 4 şeritli gidiş geliş şeklinde yapılan bu otoyol ile İstanbul-Kefken otomobil ile 1 saat 30 dakikalık bir mesafe haline gelirken İzmit-Kandıra duble yolu projesi hayata geçerse bu süre 15 dakika daha kısalmış olacak.

Kuzey Marmara Otoyolu Bölgeyi ulaşılır kılacak!

Yapılacak otoyol ve duble yol projeleri ile turizm Kefken ve civarında daha popüler bir hal kazanırken Kefken emlak piyasası ise son yılların en büyük kazanımını sağlayacak. İstanbul gibi bir mega şehire akciğer vazifesi gören Kefken, Kerpe ve Cebeci sadece deniz turizmi değil, 4 mevsim turizm merkezi haline gelecek.

Bölgede ulaşımın çözülmesi ile Kefken Konaklama seçeneklerinde de değişim kaçınılmaz olacak. Yaz turizmine ek olarak diğer mevsimlere de turizm canlanacağı için Kefken otellerine yenileri eklenecek yada mevcut olanlar yenilenecek. Butik pansiyonculuğunda önünü açacak bu yol hamleleri ile özellikle kış mevsiminde gelen ziyaretçilere daha iyi konaklama imkanları sunulmaya çalışılacak. Kefken restoren ve Kefken kafeleri ise daha yoğun bir müşteri ağına kavuşacağı için değişime uğrayacak. Kış yaz açık restoran ve kafeleri görmemiz mümkün olacak. Doğalgaz projesi hataya geçirildiğinde kışları Kefken daha yaşanası bir ortama kavuşacak.

2020 yılına gelindiğinde Kefken ulaşımı kolay, yenilenmiş altyapısı, yemyeşil doğası ve hizmet sektöründeki yenilikleri ile turizmde bölgede söz sahibi olmaya devam edecek. Kefken 2020 yılına gelindiğinde herkesin yaşamak istediği bir kasaba olacak!

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec