Kurban Bayramı Tatili Kefken’de güzeldir. Sonbaharın ilk günlerinde deniz sıcaklığının tavan yaptığı, gecelerin hafif serinlediği, kalabalığın biraz azaldığı güzel bir Kefken size çağırıyor. Kapri’de havuz gibi berrak bir su, Kumcağız plajında akşam gün batımı, Pembe Kayalarda balık zamanı…

Türkiye için 9 günlük dinlenme zamanı olan Kurban Bayramı tatilinde Karadenizin bu cennet köşesinde yeriniz hazır. Yaz boyu bunaltıcı sıcakların yavaş yavaş el ayak çektiği, sıcak bir deniz ile karşımıza çıkan Kefken Karadeniz sahilleri bu bayramda popüler mekanlardan olmayı sürdürecek. Deniz, kum , güneş ve siz…

Kurban Bayramında Tesisler Açık

Günlük ziyaretçi sayısının yaz sezonu dışında oldukça fazla olduğu Kefken’de mekanlar hizmet vermeye devam ediyor. Yazlık evleri olanların çoğu tatillerini sürdürüyor. Balık sezonunun hızlı ve bereketli açılması ile balık severlerin özellikle hafta sonu Kefken’e uğramasına sebep oluyor. Kurban Bayramı tatili ile yerli turist sayısında ciddi bir artış bekleniyor. Ayrıca Kurban ibadetlerini burda yapmak isteyenlerde Kefken’i tercih etmeye devam ediyor. Şehir kargaşasında kuran kesmek oldukça güç olduğu için Kefken iyi bir tercih yeri durumunda. Hem tatil yapmak hemde kurban kesmek isteyenler için Kefken ideal bir tatil bölgesi. Sahilin iç kısmında yer alan köylerde hayvancılık oldukça yaygın ve kesimlik hayvan bulmak Kefken ve civarında oldukça kolay. Kefken merkezinde yer alan Filiz Kasap’tan konu hakkında bilgi alabilirisiniz.

Eylül ayında Kefken tatil için oldukça iyidir. Havanın sakin olduğu günlerde Ege kıyılarını aratmaz. Sonbahar çadır kamp için en iyi zamandır. Çadır içinde ferah bir kamp geçirmeniz mümkündür. Balık avcılığı için en iyi mevsim yine sonbahardır. Bayramda 9 günlük tatil Kefkende oldukça fazla aktivite yapmanıza olanak sağlayacaktır. Doğa yürüyüşü planları yapabilirsiniz, yağmurlu bir hava olursa yağmurla denize girmeyi ihmal etmeyin. Pembe Kayalarda yıldızları izleyip, gün batımında fotoğraf çekmeyi deneyin.

Uzun bir tatil sizleri beklerken konaklamalı bir tatil düşünenler için Kefken Konaklama (http://www.kefken.com/kefkende-konaklama/ ) seçeneklerine göz atınız. Kalabalık geçecek bir Kefken bayram tatili öncesinde erken rezervasyon yaptırmayı düşünebilirsiniz.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde bol denizli bir tatil sizi bekliyor. İyisi mi planlarınızı Kefken için bir gözden geçirin. Pişman olmayacaksınız!

fotoğraf ve metin:ismail atalar

 

 

 

 

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec