Kurban Bayramı Tatili Kefken’de güzel
kurban bayrami
Kurban bayramı tatili Kefken’de denizin en sıcak zamanına rastladı. Yaz mevsiminin son günlerini geride bırakırken Karadeniz sahilleri ilgi çekmeye devam ediyor. Kefken 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde yine güzel zamanlar geçirecek.

Kefkende deniz suyu 25 derece Bodrum ise 26 🙂

Yaz mevsimi boyunca deniz suyu ısı birikimi ile Eylülde en üst seviyelere çıkar. Hava sıcaklığı 4-5 derece azalmış olsa da deniz suyu sıcaklığı oldukça iyi olur. Rüzgarın olmadığı koylarda deniz keyfi harikadır. Geceler daha serin olsa da büyük şehirlerde sıcaktan bunalanlar için mevsim çok hoştur. Sahiller yaza nazaran daha sakin olur. Çadır mevsimi artık sona erdiğinden günübirlik ziyaretlerin yoğunluğu artmaktadır.

Kurbanınızı Kefken!de Kesin!kurban bayramı

Büyükşehirlerde kurban kesmek oldukça zor. Bayramın iki veya üçüncü günü kurban ibadetini rahatça Kefken’de yapabilirisiniz. Semt kasaplarına uğramanız yeterli . Kurbanlık hayvan fiyatları şehre göre daha uygun ve kesim alanları daha hijyeniktir. Üstelik civar köylerde şehre göre daha fazla ihtiyaç sahibi bulmak kolaydır.

Bayramla birlikte Vira Bismillah…
İki bayram bira arada bu yıl. Balıkçılar 1 Eylül ile balık sezonu için denize açılacak. Kırmızı et sevmeyenler için çok güzel palamutlar çıkacak. Kefken limanını sabah saatlerinde ziyaret etmeyi unutmayın. En taze balık her zaman Kefken’den çıkar!

Kefken Otel ve Kefken Pansiyonları misafirlerini bekliyor
Kurban Bayramı için birçok kişi kalacak yer rezervasyonunu tamamlasa da son zamanlarda açılan yeni otel ve pansiyonlar ile Kefken konaklama kapasitesi arttı. Yer bulmak isteyenler Kefken Konaklama seçeneklerinden kendilerine uygun yerleri rezerve edebilir.

Plajlar Oldukça Temiz!
Kefken ve civar plajları mavi bayrak su kalitesinde olduğu bilinen bir gerçek. Sahil bandında kültürsüz beşer kaynaklı çöp dışında doğa oldukça temiz. Günlük kirlilik ise tamamen insan kaynaklı. Hiçbir şehir yönetimi her metreye bir çöp kovası koyamaz. Etrafta çöp görürseniz bunda Kefken’in bir suçu yok.

Kefken’e gelenler İzmit –Kandıra yoluna dikkat !
Hemen her hafta birkaç kazanın yaşandığı bu İzmit-Kandıra arasındaki yol çok güzel seyre sahip olmasına rağmen beşer kaynaklı kazalarla gündemde. Takip mesafesine mutlaka uyun. Yoldaki manzara harika. Tabiat adeta bizi selamlıyor. Lütfen dikkatli olunuz.

Kurban Bayramı tatili için Kefken iyi bir seçim. İyi bayramlar…

İsmail Atalar
Fotoğrafçı ve İçerik yazarı

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec