27
Ağu-2015

Kefken’i sevmek için 6 neden

Genel   /  

Kefken’e ilk defa gelenler en başta küçük bir sahil kasabası olduğunu düşünebilirler. Küçük bir sahil kasabasından ötedir Kefken, bir sevdadır her daim yaşanan. Birçok neden sayılabilir Kefken’ni sevmek için fakat belli başlı nedenleri de olmalı insanın. İşte sizlere Kefken’i sevmek için 6 neden sunuyoruz…

1. Denİz kıyısı olması

adaAnkaralılar iyi bilir ki deniz kıyısı olmayan yerde yaşamak çok zordur. Kefken’de iyi ki deniz var değil mi? İki dakika şuracıkta bi yüzüp geleyim sözlerini duyma ihitmaliniz oldukça yüksek buralarda 🙂 Deniz demek hayat demektir Kefken’ni bilenler için.

2. İklİmİ

kefkenSosyal medya üzerinden “çoook sıcakk” veya “yine mi nem” capsleri yaz aylarında çok paylaşılır. Ama Kefken’de oturanlar Kefken’in günüz sıcak gece serin havasında “sıcak mı oda ne” derler. Günüz sahilde yanmamak için 50 faktör güneş kremi kullananlar gece üşümemek için yorgan ararlar:)

3. MANZARASI

kefken limanıDoğal güzellikler fazla olunca eşsiz manzara fotoğrafları da bereberinde kadraja girmekte. Fotoğraf makineniz yanınızda olduğu müddetçe hem fotoğraf çekecek hem de manzaraların keyfini çıkaracaksınız. Gün batımları, gün doğumları, sakin deniz, kışın kar manzaraları, bardaktan boşalırcasına Nisan yağmurları, ilginç kayalık yapıları ve balıkçıların denizle hayat mücadelesi farklı manzaralar sunar.

4. Plajları

kefken kumcağız

Kefken’de arzuladığınız ve kendinizi iyi hissedeceğiniz her türlü plaj mevcuttur. Çocuklarınızla rahatça denize girebileceğiniz temiz bir kum ve sığ bir deniz için Kumcağız ve Kovanağzı plajları, kayalıklardan atlamak için Kapri, kafanızı dinlemek için Midye koyu ve Yeşil Koy gibi bir çok plajı vardır.

5. YEŞİL ve MAVİ’NİN SEVGİLİSİ KEFKEN

kefkenpano2Antalya’ya gidenler yeşil-mavi uyumunu bir de Kefken’de görsünler. Bozulmamış yapısıyla yeşil ve mavinin dansı izlenmeye değerdir. Karadeniz iklimi bu yöreye hayat vermekte ve daima yeşil bir doğa size seslenmektedir.

6. Taze Balık

DSC_2398Eylül ayına kadar olta balıkçılığı yapılan Kefken’de, balık sezonunun açılmasıyla günlük taze balık bulmanız mümkündür. Mevsimine göre lüfer,sarıkanat, palamut, kalkan, tekir, barbun, istavrit, pisibalığı, dilbalığı, eşkina, levrek, izmarit, kayabalığı, iskorpit, trakonya, mezgit, hamsi, çaça, minekop, izmarit balığı, karagöz, sardalya ve tirsi balıkları en taze şekli ile restorantlarda yerini almaktadır.

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec