Kefken’de yemek yenecek yerler!

Tatil yada seyahatlerin en çok düşünülen şeyidir yemek. Damağınızı tadlandıracak şeyler tatili unutulmaz yapan şeylerin başında gelir. Peki Kefken’de yeme-içme deyince akla nereler gelir? Kefken denildiğinde akla ilk gelen meşhur kalkan balığıdır. Balık yörenin en kıymetli nimetidir.

Kefken’de neler yenir? Nerelerde yenir?

Balık denince akla;Reyis Balık Lokantası
Kefken’in tek balık lokantasıdır. Tüm yıl hizmet vermektedir. Nefis kalkan balığı tavasını ve balık çorbasını çok seveceksiniz. İşletmesini yıllardır karadenizde reyislik yapan Rahmi kaptan yapmaktadır. Kefken merkezinden sokak ötede sesiz bir balık lokantasıdır.
Tel: ‪02625636464‬‬

Ekşioğlu Kebap Pide ve Pizza
Haziran-Ekim ayları arasında hizmet vermektedir. Odun fırını ile lezzetli pide ve lahmacunları burada bulabilirsiniz. Yusuf Ekşioğlu’nun işletmeciliğini yaptığı salon Kefken camii karşısında yer almaktadır.
Tel: ‪02625636667‬‬

Ekşioğlu Sahil Lokantası
Tüm yıl açık olan bu lokanta ev yemeklerini sevenlerin adresidir. Esnaf lokantası tabirine uyan bu işletme bir Kefken aşığı olan Fatih Ekşi tarafından hizmet vermektedir.
Tel:‪05438765833‬‬

Merkez Kebap Pide
Pide ve kebap çeşitleri ile Kefken merkezde hizmet vermektedir. Kış yaz açık olan mekanda kahvaltı da yapılmaktadır. İşletmesini Oktay Kesikbaş’ın yaptığı lokanta yörenin en güzel mekanlarının başında geliyor.

Emin Baba Közde Piliç ve Kanat
Kefken Kovanağzı yolunda Merkez Eczanesi ile komuşu olan büfeterya kış yaz hizmet vermektedir. Közde yapılan tavuk lezzetli ve ekonomik bir tercih olabilir. Mutlaka deneyin.
Tel: 0535) 328 71 65

Yaz mevsiminin başlaması ile Kumcağız ve Kovanağzı sahillerinde birçok büfe ve kafeterya açılmaktadır. 3 aylık yoğun sezonda hizmet veren oldukça fazla yemek mekanı bulmak sözkonusudur.

Kefken yolu boyunca İzmit-Kandıra yolundan başlayarak sahillere kadar birçok yerel yeme-içme mekanı da görmek mümkündür. Köy fırınlarında yapılan ekmek ve pideler,közde pişen mısırlar yol atıştırmalıklarının başında gelir.

Sahil boyunca sürekli serviste olan simitçiler çoğu zaman açlığınıza en kolay çözümdür. Sezon boyunca yeme-içme konusunda oldukça fazla seçenek bulmak mümkündür. Sezon sonu ise mekan sayılarında düşüş fazlaca gözlenmektedir.

Kefken için yemek tercihinde bulunacaksanız balığı ilk sıraya koyunuz. Mutlu tatiller…

İsmail Atalar
Fotoğrafçı& İçerik Yazarı

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec