Kapri; Kefken’in en güzel havuz keyfi !

kapri havuz

Yeşili, kıyı şekilleri, denizi ve doğal gıdaları ile cennet gibi bir yere sahiptir Kefken! Kıyı şekilleri, kumsal ve falez yapılardan meydana gelmektedir. Çamların denize dokunan elleri, karadenizin bereketli suları ile buluşmaktadır. Tüm bu güzelliklerin yanı başında doğal bir havuz bahşelilmiştir Kefken’e; Kapri…

Kefken merkezine 10 dakikalık yürüme mesefesinde yer alan yaz rüzgalarının çoğundan etkilenmeyen, güneşin tam karşısında denize battığı bir yer burası. Havuz merdivenlerine sahip, 1 metrelik doğal kaya trampleninden denize atlayabileceğiniz 3 metrelik derinliği ile yapay bir havuz görünümdedir Kapri.

havuz

Doğal Havuz Keyfi

Yazları gençlerin daha çok tercih ettiği bu yerin mini bir kusalı da mevcuttur. Erken gidenin yer kapmak için yarıştığı bu kumsal küçükde olsa çocuklar için oldukça uygun bir deniz keyfi sunmaktadır. Sadece batı rüzgarlarında dalgalı olan bu nadide yer ayağını kuma değdirmeden denize girmek isteyenlerin uğrak yeridir.

Kayalık bölgenin bazı noktaları çıplak ayakla dolaşılacak gibi değildir. Deniz terliği tercihi keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Kapri doğal havuzuna yakın bir büfeterya mevcuttur. Yemek ve içecek çeşitleri ile merkeze kadar gitmeden tüm gün deniz keyfini yapabilirsiniz.

Deniz içinde yer alan kayaları snorkeling yaparak keşfedebilir, uygun deniz içi kayaların üzerinde oturup sohbet edebilirsiniz. Özellikle sabah erken saatlerde deniz tabanı oldukça sakin ve berrak olmaktadır. Bu saatlerde dalış sporları içinde oldukça uygun bir yerdir Kapri. Yaz ayları dışında bazı tüplü dalış merkezleri burda eğitim vermekte ve dalış yapmaktadırlar.

Kefken’de yazları güneş kuzeybatı istikametinden denize girerek batmaktadır. Kapri burnu Kefken’de günbatımı izlenecek en iyi noktalardan biridir. Ayrıca koyun denize çıkan burun başlarında zıpkınla kefal oldukça popülerdir. Kefken merkez’e yakın lüks villaların bulunduğu bu güzel manzarada akşamları yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek ayrı bir keyiftir.

Sadece yaz aylarında değil sonbahar yağmurlarında, kışın karlı günlerinde çok güzel manzaralar sizleri beklemektedir.

Kapri koyuna yakın konaklama seçenekleri mevcuttur. Kefken otel ve Kefken pansiyonları merkezde farklı tip ve fiyat seçenekleri ile turizm konaklama ihtiyaçlarına cevap vermektedirler. Bilgi için http://www.kefken.com/kefkende-konaklama/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yazı ve fotoğraf: İsmail Atalar

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec