02
Tem-2015

KEFKEN’DE ÇADIR KAMP YAPMAK

Genel   /  

 

KEFKEN’DE ÇADIR KAMP YAPMAK

Tatil planı yapıyorsanız Kefken’de çadır kamp yapmak not defterinizin bir köşesinde muhakkak yerini almalı. Dört duvar arasında tüm kış sıkıldıysanız tepenizde yıldızlar etrafınızda ağustos böceği sesleri ile kamp size çağırıyor.

Kefken turizme kapılarını çadır kamp sevdalılarının yöreye kamp atmaya gelmesi ile başladı. 80’li yıllarda başta Nihat Erim tepesi onlarca çadırla doluydu. Yine sahil boyu devam eden çok ciddi çadır sayıları mevcuttu. Yerleşimin ve yapılaşmanın başlamsı ile çadır kamp alanları daha dar alanlara çekildi. Kamp yapmaya gelenler zamanla yerleşik düzene geçti ve kampçılık biraz popülerliğini yitirdi. Bazı alanlar ise hep aynı kaldı ve yıllardır kampçılara hizmet vermekte.

Kefken ve civarında çadır kamp ve karavan kurukacak yerler mevcut. Öncelikle kamp için yıllardır hiç ilgi kaybetmeyen yerleri sizlere tanıtalım. Sonra bireysel tavsiyeler yapabiliriz.

En popüler çadır kamp yerleri:

KEFKEN-KOVANAĞZI AĞAÇ ALTI KAMP YERİ:
Kefken merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde Kovanağzı askeri kamp karşısında yer alan ağaç altı çadır kamp alanıdır. Su elektik ve kiralık çadır seçenekleri doğal ağaç altına kamp kurabilirsiniz. En yakın Kovanağzı plajı üçyüz metre.
kumcağız çadır kamp

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

KUMCAĞIZ ORMAN KAMP ALANI
Kefken merkeze iki kilometre mesafede Kumcağız plajının sol yayında eski bir askeri bölgenin sivil hale gelmesi sonucu kamp alanına dönüşmüş bir yerdir.
Önünde çok korunaklı bir sahil arka tarafı sık ormalarla çevrili ağaç altı kamp alanıdır. Elektrik, su , wc, duş imkanı ve kiralık çadır seçenekleri mevcuttur.

Kumcağız ile Kefken yolu üzerinde ağaç altı kamp yerleride mevcututur. Ayrıca kumsalda bulunan çay bahçelerine ait kumsal üstüne kurulan çadır kamplarda hizmet vermektedir.

CEBECİ ÇADIR KAMP ALANLARI
Cebeci sahilinin iki yanında sahilin hem sağı hemde solunda bulunan çadır kamp alanlarıdır. Pembe Kayalar’a yakın olan kamp arkası çam ağaçları ve önü plajdır. Kefken Adasına bakan diğer kamp ise sahillle iç içe daha küçük bir kamp alanıdır.

KERPE ÖMERAĞZI ÇADIR KAMP ALANI
Eski Kerpe olarak bilinen koyda konumlanmış çok geniş bir alanda kurulmuş kamp alanıdır. Büyük bir çim ve ormanlık alana şirin bir plaj eşlik eder.

KERPE VALİLİK YANI ORMAN KAMPI
Kerpe’nin merkezinde bulunan ağaç altı bir kamp alanıdır. Denize karşı çadır kurmanın keyfine doyacaksınız.

TAMAMEN DOĞAL KAMP ALANI İSTİYORSANIZ!

Elektrik ve suyu dert etmem sakin ve sesiz olsun derseniz işte öneriler. Pembe Kayalar ve yakınıda Yeşil Koy, Miço Koyu , Kefken Adası karşısı Cebeci plajının kuzey doğusu, Uzunkum , Sarısu …

Bireysel kamp yapabileceğiniz çok fazla yer olsada güvenlik açısından birkaç kişi birlikte kamp yapmanızı tavsiye ederiz. Mutlu tatiller, mutlu kamplar…

22

 Düşkünlük / 2 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:
  1. Samaccc /

    Kamp neden kapalı bilginiz varmı

    • admin /

      Belediye kamp alanlarını kapadı

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec