Kerpe, Kumcağız, Kefken ve Cebeci bölgesine ilimiz Kocaeli ve çevre illerden gelmek isteyenler için ulaşım sorunu 2 yeni otobüs hattı ile çözülüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ulaşım iştiraklarından olan Ulaşım Park tarafından 800K(erpe) ve 800C(ebeci) otobü hatı 24 Haziran’da ilk seferlerine başlıyor. Bölgemize ulaşım olanaklarının iyileşmesi sonucu daha çok misafire bu yaz ev sahipliği yapacak. Kefken – Kerpe ve Cebeci bölgesine ilk yolcu alımı Körfez ilçesinden başlayacak.

800C Güzergah Hattı ve Ücreti

24 Haziran Cuma günü ilk yolcusunu Körfez Belediyesi önündenyolcu alınmaya başlayacak. 800C otobüs hattı sırasıyla Körfez, Derince, İzmit ve Kefken güzergahını takip ederek Cebeci’ye ulaşacak. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 07.00’de hareket edecek ve saat başı yolcu alacak olan 800C otobüs hattı diğer günler ise 2 saatte bir sefere çıkacak. Son durak olan Cebeci’den ise 09.30’da sefere çıkacak ve 23.30’a kadar devam edecek olan 800C otobüs hattı için belirlenen ücretler ise  tam 8, indirimli 6.5, öğrenci ise 5.5 TL olacak.

 

800K Güzergah Hattı ve Ücreti

800C hattı gibi ilk seferine 24 Haziran Cuma günü başlayan 800K otobüs hattı ise sırasıyla Körfez, Derince ve İzmit güzergahını takip ederek Kerpe’ye ulaşacak. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 07.30’da Körfez’den hareket edecek olan 800K otobüs hattı saat başı yolcu almaya devam edecek. Diğer günlerde ise 800K otobüs hattı 2 saatte bir yolcu alması planlanıyor. Kerpe’den 09.30’da harekete başşlayacak olan sefer 22.30’a kadar devam ederek Körfez ilçesine dönüş sağlanacak. Hattın ücreti ise tam 7,indirimli 6 ve öğrenci 5 lira olacak.

Ulaşım Çilekeşi Sona Eriyor

Kefken, Kerpe ve Cebeci’ye ulaşmak isteyen ilimizden birçok vatandaşımızın ilk olarak İzmit otogarına gelerek Kandıra ilçemiz için bilet alması daha sonra gidecekleri güzergaha ait servislere binmeleri gerekiyordu.

Günü Birlik Ziyaretçi Sayısı Artacak

Özel aracı olmayanlar tarafından pek tadılmayan günü birlik tatil planları ise Büyükşehir Belediyesi’nin bu ulaşım planıyla çözülmüş olacak. Özellikle haftasonları uzun araç kuyruklarının oluştuğu Kefken-Cebeci karayolunda bu yılda benzer görüntülerin oluşacağı tahmin ediliyor. Geçmiş yıllarda plajlarımızın %100 doluluk oranına birçok kez ulaştığı hatırlandığında eklenen otobüs hatlarıyla nasıl bir görüntü oluşacağı merak konusu.

Ulaşım Hattı

kefken, kerpe, cebeci otobüs hattı durakları

kefken, kerpe, cebeci otobüs hattı durakları

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec