03
Eyl-2017

Kefken – Kapri Çadır Kampı Maceramız

Bir Kamp Günlüğüçadır kampı

Sevgili kefken.com takipçileri, tatil yaparken konaklama tercihlerimiz genelde zevk aldığımız işlere göre şekilleniyor. Hiçbirşey ile uğraşmayayım herşey ayağıma gelsin diyenler otelde kalırken, uygun fiyatlı olsun ama istediğim yemeği ben yapayım düşüncesinde olanlar apart/pansiyon gibi konaklamaları seçerken, herhangi bir yere bağlı kalmadan istediğim yerde kalır, istediğimi yer/içerim diyenler kısacası özgürlüğüne sıkı sıkıya bağlı olanlar karavan veya çadır kampını tercih ediyorlar. Daha önceki yazımızda sizlere Kefken çadır kampı alanları hakkında bilgi verdik. Bu yazımızda ise bizzat çadır kampı tecrübemizi sizlerle paylaşmak için harekete geçtik.

“Kamp alanı için fotoğrafta sağ tarafta yer alan ormanlık alana doğru ilerliyorsunuz.”

Çadır kampımız için fikir spontone gelişti. Üniversitede sürekli çadır kurduğumuz arkadaşlarımızın Kefken’i merak edip gelmek istemeleri üzerine planlarımızı yapmaya başladık. Çadır kampımızı Kapri Plajının ilersinde ormanlık alanda askeri alana yakın olan bölgede yapmaya karar verdik. Kefken Merkez’den önce limana doğru yürüdük oradan Kapri’ye ulaşıp ormanlık alana giriş yaptık. Akşam üstüne doğru alanda çadırımızı kurmaya başladık. -Çadırı olmayıp almak isteyenlere kesinlikle Decathlon’a uğramadan karar vermemeleri gerektiğini söyleyebilirim.- Çadırımız askeri alana oldukça yakın bir yerde ama kimsenin olmadığı sessiz, denize yakın ve yıldızlı bir gecede kurduk. Kampımızı kurduğumuz gece ise meteor yağmuru vardı. Bu yüzden kayan yıldızları seyrederken çok güzel görüntülere şahit olduk. -Dileklerimiz tutar mı sizce 🙂 – Meteor yağmurunu rahat izleyebilmek için kamp ateşi yakmadık. İhtiyacımız olduğunda kullanmak için yanımıza el fenerini aldık.

Çadır Kampı için Tenhalardayız!

Genelde kamp yapacağımız zaman şehirden uzak bölgeleri seçmeyi hep tercih ederdik. Bu alanında öyle olacağını düşündük maalesef hiçte öyle olmadı. :'( İlerleyen saatlerde 3 farklı alandan fırlatılan havai fişek, nereden geldiğini bilemediğimiz canlı müzik ve sahil güvenliğin operasyonlarına denk geldiğimiz bir gece oldu. Bu yüzden eğer bu tarz olaylar ile karşılaşmak istemiyorsanız farklı bir alanı tercih edebilirsiniz.

Normalde Kefken’in geceleri oldukça serin geçer. Evimizde tüm yazı yorganla geçirdik. 🙂 Çadırında soğuk olacağını düşünerek uyku tulumum yanımda olmadığı için kalın bir battaniye yanıma almıştım. Fakat sabah uyandığımda ter-su içersinde kalmışım. 🙂 Tabii ki bunda çadırın kalitesininde etkili olduğunu belirtebilirim.

Eğer bahsettiğim seslerden rahatsız olmam diyorsanız Kapri mevkiinde çok güzel kamp anılarınız olabilir.

1

 Düşkünlük / Bir Yorum
Bu yazıyı paylaşın:
  1. Faruk /

    Bravo çocular harikasınız ?

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec