Günübirlik ziyaretçilerin gözdesi Kefken plajları…

Yoğun iş hayatı ve stres günümüzün en büyük sorunu. Yaşadığınız şehre yakın bir deniz var ise çok şansılınız. Haftasonu ve günübirlik kısa sürelerde kendinizi serin sulara atabiliyorsanız keyfinize diyecek yok. İstanbul, Sakarya ve İzmit’de yaşayanlar çok şanslı. Kefken size bekliyor.
kerpepembekayalar
İstanbul’a 155 km, Sakarya’ya 45 km ve İzmit 60 km’lik mesefede bulunan Kefken günübirlik ziyaretçilerin ilgi odağında bulunuyor. Denize girmek, güneşlenmek, piknik yapmak, balık tutumak, taze balık satınalmak, doğa yürüyüşü yapmak ve fotoğraf çekmek için her yıl 100 binlerce kişi Kefken’i günübirlik ziyaret ediyor.

Yaz aylarında deniz, ilkbahar ve sonbaharda balık avı ve doğa yürüyüşü kışın ise daha çok emlak almak ve sıcak bir kahve içmek için insanlar Kefken’e günübirlik ziyaretler yapmaktalar.

Günübirlik Gezilerin Adresi; Kefken

Kefken’e günübirlik gelenler gezilip görülecek yerlerden Pembe Kayalar, Yeşil Koy, Kapri, Kadınlar Plajı ( kapri), Kumcağız sahili, Kovanağzı sahili, Cebeci ve Tuzağzı Tabiat ve Doğa Parkı ile Babalı sahillerini ziyeret ederler.

Kefken’i bir günlük ziyaret yapmayı düşünenler sabah kahvaltısı için İzmit-Kefken yol hattında bulunan köy kahvaltısı ve gözleme yapan kafe veya köy ürünleri sergileyen salaş mekanlarda doğal ürünlerin lezzetine varabilirler. Kahvaltı tercihini sahil kenarındaki http://www.kefken.com/restoran-ve-kafeler/ bölümünden tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ögle ve akşam yemekleri içinde farklı alternatifler bulabilirsiniz. Kefken Karadeniz’in en lezzeti balıklarına evsahipliği yapar. En taze balıklar Kefken limanından çıkar ve restoranlarda servis edilir. Mevsimine göre lüfer, palamut, kalkan ve tekir en lezzetli balıkların başında gelmektedir. Balık yemeden Kefken’den ayrılmayınız.

Günübirlik ziyaretçiler en çok yol konusunda soru sormaktadırlar. İzmit-Kefken yolu hız kurallarına uyulduğu takdirde seyir keyfi oldukça güzel bir yoldur. Büyük bir platodan başlayan yol çam ve karışık ormanlar içinden Kefken’e ulaşmaktadır. İstanbul’dan hareketle 90km/s hızla hareket eden bir araç 150 km’lik yolu 2 saat gibi bir sürede Kefken’e ulaşabilmektedir. Yol boyu Kandıra bahçelerinde yetişen en taze meyve ve sebzeleri dönüşünüzde sevdiklerinize götürebilirsiniz. Mevsimine göre bal, ıhlamur, kuşburnu, kestane ve bahçe sebzelerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Kazanda odun ateşi ile pişen mısır yolüstü en çok tercih edilen aperatiftir.

İster uzun süreli ister günübirlik ziyaretlerle Kefken’i ziyaret edin kendinize ait çok şey bulacaksınız!

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec