30
Ara-2016

2017 yılına Kefken’de girmek isteyenlere…

Genel   /   Etiketler:

2017 yılına Kefken’de girmek isteyenlere…

2017 yılı kış mevsim koşulları Kefken ve civarı için oldukça sıradışı geçmekte. Ülke genelinde devam eden olumsuz hava koşulları Kefken’i de etkilemeye devam ediyor.

2017 yılı aksiliklerle başladı

Denizden esen rüzgaraların ardı arkası kesilmiyor. Yağış kesintisiz devam etmekte. Yörenin aşırı yağmur alması ile Kumcağız deresi taştı. Kefken giriş yollarında taşkınlar ulaşımı engelledi. Yazlık villaların yapıldığı birçok yer sular altında. Sahiller ormanlardan gelen minik dereciklerin bulanık sularına teslim oldu. Dalgaların denizden taşıdığı çöpler sahillerde birikti. 2017 yılına Kefken ve civarında girmek isteyenler bu tabloya hazırlıklı olmalı. Kışın yapılan en güzel aktivite sahil yürüyüşlerini yapmak oldukça zor. Kar yağışı yok. Rüzgarlar oldukça etkili. Yer yer saatte 100 km esen kuzeyli rüzgarlar var. Balıkçılar limananda havanın düzelmesini bekliyorlar. Taze balığı ile ünlü Kefken’de birkaç günlük dondurulmuş balık bulmak mümkün. Elektrik kesintileri ise evinde oturmak isteyenleri dahi olumsuz etkiliyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hayat sakince devam ediyor. Kış kışlığını hissettirmeye başladı. Yoğun geçen kış iyi bir yaz habercisi aynı zamanda. 2017 yazı güzel olacak. Bol güneş, sıcak kumlar ve tertemiz sular …

Olumsuz hava koşulları Kefken’i etkilemiş olsa da sıcak soba başında yeni yıla girmek isteyenler için Kefken bir alternetif. Kışlık mekan eksikliği devam eden Kefken’e Kerpe destek vermeye devam ediyor. Yeni yıl programları Kerpe restoranlarında mevcut. Yerinizi ayırtabilirsiniz. (http://www.kerpe.com/restoran-ve-kafeler/ ) Yılbaşı günü ve sonrası için Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere linkten ulaşabilirisiniz. ( https://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?il=Kocaeli&ilce=Kandıra ) Kar yağışı Kandıra ilçesi için raporlansa da Kefken deniz etkisinden dolayı karla karışık bir yağmur etkisinde olacaktır.

Günübirlik Kefken gezisi planlayanlar için ise macera ruhuna sahipseniz Kefken size bekliyor. Yağmur çizmeleri ve yağmurluklarınızı mutlaka aracınıza koyun. Dönüş yolunda kar ile karşılaşabilirsiniz tedbirlerinizi alın. Sahile vuran dalgalar oldukça büyük dalga sörfü meraklıları için oldukça keyifli zamanlar 2017 ile başlıyor. Kumcağız, Kerpe, Cebeci ve Tuzağzı sahillerinin tamamı dalgalı. Oldukça büyük dalgalar sahile ansızın vurduğundan sahil yürüyüşlerine dikkat!

2017 dalgalar, rüzgarlar ve yağmurla Kefken’i karşılarken güzel Temmuz günleri Kefken sevdalılarına el sallıyor.

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec