07
Haz-2016

2016 sezonu Kefken, Kumcağız, Cebeci sahillerinde açılıyor!

Tüm kış soğuklar, yağmurlar ve fırtınaların ardından güneş yüzünü göstermeye başladı. Sahillerde çevre düzenlemeleri ve kum temizlik işleri sona yaklaşırken tatili erken başlatanlar güneş ve denizin tadını çıkarmaya başladılar.
kadınplajı
Mayıs ayının ilk haftalarında denize girenler olsa da asıl sezon 1 Haziran ile başladı. Deniz su sıcaklığının 18 dereceyi gördüğü ve güneşin yoğun olduğu günlerde deniz keyifi yapanlar oldukça fazlaydı. Özellikle hafta sonu Kumcağız ve Cebeci hatırı sayılır insan tarafından ziyaret edildi. Her zaman olduğu gibi sezonu denizi özleyen gençler açtı. Aileler çocukları ile sahil yürüyüşü yaptı. Denize kendini tam hazır hissetmeyenler palaçarını kıvırıp deniz suyunu ayaklarında hissettiler.

2016 Deniz Sezonu Açılıyor !

2016 yılı deniz sezonu okulların tatil edilmesi ile hız kazanacak. Sahil düzenlemeleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ederken bir çok plaj sezona yetiştirilmeye çalışılıyor. Kumcağız plajı sezona geçen yılki görünümü ile devam edecek. Cebeci plajı Kıyı Emniyeti ile Pazarbaşı arasında yer alan yeni ek plaj ile kapasitesini artırdı ve yeni bir görünüme kavuştu. Kovanağzı plajı mevcut durumu ile tatilcileri beklemekte. Kefken Limanı için yapılan plajda şuan denize girmek mümkün değil. Kapri Koyu ve Midye Koyu mükemmel durumda. Yeşil koy ve civarı tertemiz. Pembe Kayalar yine bu yıl en çok ziyaretçi çekecek yerlerden biri olmaya devam edecek. Babalı ve Tuzağzı plajları oldukça geniş ve daha çok ziyaretçiyi ağırlayacağa benziyor. 2016 yılının ilk aylarında başlayan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam Kadınlar Plajı yeni yılın plajları arasındaki yerini alıyor. 2016 deniz sezona açılıp 3 yıl içinde tam bir özel plaja dönecek Kadınlar Plajı ile yeni bir sahil Kefken-Kerpe’ye kazandırılıyor. Kadınlar plajı Kumcağız plajına yürüme 30 dakika mesafedeki Miço Koyunda yapılıyor.
kerpepembekumcagiz
Bu yıl deniz sezonu ile yeni işletmeler tadilatlarını bitirerek hizmet vermeye başladı. Kefken Otel ve Kefken Pansiyonları yeni sezona hazır. Yeni kafe ve restoranlar da açılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran Balıkadamlar sezonla daha güvenli denize girebilmeniz için sahilledeki yerlerini alacaklar.

Bu yıl Kefken ve civarı daha iyi bir yaz geçirecek. Rezervasyonlarınızı yaptırmayı unutmayınız…

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec